Tedavide Önemli Bir Husus

Tedavide önemli bir husus.

 

Bugün insanlarımızın birçoğunda şu kanaat hakimdir.  Bir kimse kuran okumaya yada dua okumaya veya tesbihata başladığı zaman cinler ve şeytanlar o kimseden derhal uzaklaşır ve sihir – büyü gibi hastalıklar hemen iyileşir. Oysa durum hiçde öyle değildir.

 

Cin ve şeytanların en büyük iki icraatları vardır.

 

1-      İnsanı her türlü ibadet ve tattan alıkoymak.

2-      İbadet ve taata başlayan insanları bundan vazgeçirmek.

 

İnsan evrad ü ezkara yada kuran okumaya başladığı zaman sanıldığı gibi cinler o insanı terk edip kaçmazlar. Bilakis 4 koldan şiddetle saldırıya geçerlerki o insan ibadeti bıraksın.

 

Yukarıdaki yanlış kanıdan yola çıkan insan bir tasallut vukuu bulduğu zaman  tedaviye başvurunca hemen iyi olacaklarını hesap ederler. Eğer birkaç gün içerisinde netice alamazlarsa bu hocada iş yok deyip başka hocaya ondada birkaç gün içinde netice alamazsa başka hocaya gider. Bu böyle devam eder gider ve neticede maalesef hiç birinden netice alamazlar.

 

Okuma ve okunma başladıktan sonra cinler insana normal zamandan daha çok baskı yapar ve rahatsız ederler. Artık bir mücadele başlamıştır. Her iki tarafında bir dayanma gücü ve sabrı vardır. Sonunda sabreden kazanacaktır.

 

Kuran ve dua nurlarına karşı cinlerin belirli bir dayanma güçleri vardır ve bunu sonuna kadar zorlarlar. Son safhaya gelindiği zaman artık cinler iyice zayıflamış olacaktır. Ondan sonra ya inat edip nuru kur’ani  ile yanıp ölecek yada hastayı terk edecektir. Bu tür rahatsızlıklarla mücadele eden insanlara birkaç öğüt.

 

1-      Kuran ve dua ile tedavi edilemeyecek hiçbir tasallut yoktur. Bunu bilip buna inanacak.

2-      Cinlerin vesvesine asla kapılmayacak. Zira cinler ona sürekli tedavinin başarısız olacağını telkin ederek tedaviden vazgeçirmeye çalışacaklar.

3-      İbadet ve taat esnasında gelen sıkıntılara yenilmeyecek ve ibadetlerini artırarak cinlere karşı kendi inanç ve iradesini gösterecek ki cinler bir an önce umudu kesip bıraksınlar.

4-      Tedavi esnasında olan sıkıntılara ve vesveseyede yenilmeyip tedaviye devam edecek. Mümkün olduğunca okunacak şeyleri okuyacak. Eğer okuma esnasında sıkıntı ağır basarsa okunacak adedi artırarak azmini ortaya koyacak. Bir süre sonra sıkıntıların azalmaya başladığını görecektir.

5-      Asla aceleci olmayacak. Tedavinin asgari süresi 40 gündür. Daha az olanlar olabilir ama nadirdir. Hoca hoca gezmeyecek. Unutulmamalıdır ki keramet ve şifa hocalarda değil şifa Allah’tan dır. Hocalar sadece vasıta ve vesiledir. Helede günümüzde gidilecek hocalar arasında çok fazla bi fark yoktur. Biri diğerinden daha iyi değildir. Kitaplarda yazan formülleri hastaya aktarmaktan öte bi meziyetleri yoktur. Tavsiye edilen adede ve güne (duruma göre daha fazlasına) devam edildiği takdirde bi iznillah netice alınacaktır.

 

Share Button

Tedavide Önemli Bir Husus” üzerine 2 yorum

  1. Esselamun aleykum! Sitenizin tamamını gezdim. Gerçekten çok güzel böyle bir sitenin hazırlanmış, böyle bir hizmetin internete sunulmuş olmasını görmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir