Tedaviye Başlamadan Dikkat Edilecek Hususlar

TEDAVİYE BAŞLAMADAN EVVEL DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

1-      Tedavi edecek kişinin ehil olması. Günümüzde bir çok kaldırım hocası (bu tabir bana ait) ehil olmadıkları halde sırf para kazanmak için kendilerini uzman bir hekim gibi tanıtıp bu işlerle uğraşmaya başlıyorlar. Bir çoğu kur’an okumasını bile bilmeyen bu insanlar hastayı tedavi edemedikleri gibi Allah korusun daha beter duruma düşebiliyorlar. Bir çoğu tılsım, büyü, sihir yöntemi kullanarak hasta tedavi etmeye çalışıyorlar. Tabi bunda bu gün piyasada satılan ve adı dua…… olan sözde dua aslında karışık olan kitapların etkisi çok büyük. Dua kitabı diye basılıp yayınlanan kitabın içi vefk adı altında tılsım, büyü ve değişik gayri islami metod ve usullerle dolu.

2-      Tedavi edicinin ehli İslam ve mütedeyyin olması. Hocanın ilme vakıf olduğu kadar dini vecibelerinide yerine getirmesi lazımdır. Zira dini inancın gereğini yaşamayan insanın, hele hele de günah bataklığında yüzen insanın ne dua nede ilticası Allah tarafından kabul görmeyecektir.

3-      Okunacak hastanın bizzat kendisinin olması. Uzaktan hasta okunamaz. Okurken hasta bizzat huzurda olacakki ondaki cin, yada negatif etki denilen büyü ondan uzaklaşsın. Fakat uzaktan yazılıpta gönderilen bir yazı faydalı olur. O yazının dışında yazının ne olduğunu ve kim için yazılmış olduğunu belirten bir ibare olmalıdır ve hasta o yazıyla beraber onu taşımalıdır.

4-      Hasta olan kimsenin sıkıntısının neden kaynaklandığı tesbit edilmeli. Cin, büyü, nazar, sihirmi yoksa daha başka psikolojik bir hastalımı olduğu evvela tesbit edilmelidir. Eğer hastanın durumundan emin olunamazsa hastaya evvela tıbbi çarelere başvurup vurmadığı sorulmalı. Eğer tıbbi çarelere başvurmuşda netice alamamışsa o zaman umumi tedavi yöntemlerinden, şifa ayet ve dualarından, fatihanın havas ve esrarından istifade edilmelidir.

5-      Okumaya başlamadan evvel orda bulunan islama göre uygun sayılmayan (çalgı, resim, heykel gibi) şeyler, hayızlı kadınlar, cünüp olan varsa onlar odadan çıkarılmalıdır.

6-      Okumaya yada yazmaya başlamadan evvel (Havva oğlu ahmedin sıkıntılarının def’ine niyet ettim) diye niyet etmeli, “Ella Talu ileyye ve tuni müslimin innehu min süleyman ve innehu   Bismillahirrahmanirrahiym diye okumaya başlamalı,okumayı bitirdikten sonra dua ile tamamlamadır. Duada evvela Allah’tan şifa talep etmeli sonrada okuduğu surelerin tesiriyle orda hazır bulunan hüddamlardan yardım istenmelidir.

7-      Tedavi sırasında orda mümkün olduğunca az insan bulunmalıdır. Zira eğer hasta bir cin hastası ise hastadan çıkartılan yada uzaklaştırılan cinler orda bulunanlara musallat olacaklardır.

8-      Önemli bir hususta hastanın gelirkenki niyetidir. Eğer hasta birde gidip şu hocayı yada şu duayı deneyim diye gelirse başarı olanı %50 nin altındadır. Zira bu durumda hastanın inancı sağlam olmadığı için tedavide yardımcı faktör olan ulvi cinler, melekler ve hüddamlar hastaya yardımcı olmayacaklardır. Ayrıca hastanın üzerinde eğer cin varsa onlarda gidilen hocanın yada okunan havasın etkisiz olduğuna kanaat edecekler ve çıkmamakta direneceklerdir. Bir müddet direnince hasta denedim olmadı düşüncesiyle tedaviyi bırakacaktır. Fakat  hasta tedaviye başlarken hocanın yada duanın tesirine inanıp bunuda yüksek sesle dile getirirse cin psikolojik olarak hastayı terk etme eğilimine girecek etki daha süratli ve kesin olacaktır. O sebepden hasta karşınıza geldiği zaman evvela onun inancını ölçüp eğer inancı zayıfsa onu motive edip tedavi olacağına ikna etmeniz yararlı olacaktır.

9-      Hastaya tedavinin uzun sürebileceği hatırlatılmalıdır. Zira bir çok insan hemen şifa bulmayı bekler. Oysa bir cinin nefesinin insan üzerindeki etkisi bile en az 7 günde geçer. Bir sihrin etkisi en az 4 ayda geçer. Bunlar hastaya hatırlatılmalıdır.

10-  Hasta tedavisinde adım adım ilerlenmelidir. Bir hasta geldiği zaman evvela ona bir hafta nazar tedavisi uygulanmalı, daha sonra 1 hafta sihir büyü tedavisi uygulanmalı, daha sonrada cinlerle alakalı usullere geçilmelidir. Çünkü bu rahatsızlıkların sebebi çok defa birbirine benzer ve yanlış tedavi uygulanır.

 

Share Button

Tedaviye Başlamadan Dikkat Edilecek Hususlar” üzerine bir yorum

  1. Hocam bu yazdiklariniz hicbir internet ortaminda yok nekadar mantikli ve cenabu ALLAHTAN istemenin inanmanin onemini vurgulayan seyler. ALLAH bizlere cumlemize yardimci olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir