Aile Geçimsizlikleri İçin

1- Dargın olan karı kocadan biri her gece 2000 defa ya vedud ismi şerifini okuyup dua ederse barışırlar.

 

2- Evde karı koca aynı kaptan yiyip içmeye devam ederlerse aralarında uyum ve sevgi oluşur.

 

3- و القيت عليك محبة منى  bu ayetin muhabbet mevzuunda büyük esrarı vardır. Bir kimse bir yüzük yaptırır. Yüzüğün içine bu ayet yazılır. Ayetin başına (arapçada sağ baş taraftır) kendi ismini son tarafınada istediği kişinin ismini anne ismiyle beraber yazar. Sonra bu yüzük parmağında olduğu halde o kimseye dokunur ve fırsat buldukçada dokunmaya devam ederse aralarında her geçen gün büyüyen bir muhabbet başlar. Nişan yüzüklerinede aynı şey tatbik edilirse nişanlılar birbirleriyle uyumlu olur e birbirlerini severler. Evli kimseler yazarsa karı koca birbirini çok severler.

 

4- Evlenen çiftler nikahları kıyıldıktan sonra zifaf olmadan uzun ömürlü bir ağaç fidanı üzerine 7 defa esma-ül husna okurlar yada seçtikleri esmaları 100er defa okuyup dua ederek dikerlerse o ağaç hayatta olduğu müddetçe uzun ve mutlu bir hayat yaşarlar. Eğer ağaç meyve veren bir ağaç olursa hayırlı evlada vesile olur. Eğer ıhlamur ağacı dikerlerse çocukları güzel olur.

 

5- Evde yemek – içmek için kullanılan suya 11 defa nebe (amme) suresi okunur ve bir ay yiyecek – içeceklerde o su kullanılırsa eşler ve çocuklar arasında sevgi ve muhabbet başlar. Ailesine eziyet eden koca huyundan vazgeçer ve mülayim biri olur.

 

 

 

 

 

Share Button

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir