Aile Geçimsizlikleri 2

نَارًا أَحَاطَ بِهِمْ سُرَادِقُهَا وَإِن يَسْتَغِيثُوا يُغَاثُوا بِمَاء كَالْمُهْلِ يَشْوِي الْوُجُوهَ بِئْسَ الشَّرَابُ وَسَاءتْ مُرْتَفَقًا

وَإِنَّ جَهَنَّمَ لَمُحِيطَةٌ بِالْكَافِرِينَ

النَّارِ ذَاتِ الْوَقُودِ  قُتِلَ أَصْحَابُ الْأُخْدُود وَشَاهِدٍ وَمَشْهُودٍ وَالْيَوْمِ الْمَوْعُودِ  وَالسَّمَاء ذَاتِ الْبُرُوجِ 

نَارُ اللَّهِ الْمُوقَدَةُ الَّتِي تَطَّلِعُ عَلَى الْأَفْئِدَةِ

  –

1- Birbirinden ayrılan yada birbirini veya evini terk eden eşlerden birini diğerine ısındırmak için yukarıdaki ayetler büyükçe üç mum üzerine iğne ile yazılır. Sonra mumlardan biri yakılır. Mum yanarken yasini şerif okunmaya başlanır. Başlamadan evvel niyet etmek lazımdır. Yasindeki her mübine gelince niyet tekrarlanıp okumaya baştan başlanır. Böylece yasinle beraber mumda bitmiş olur. Birinci mumda istek hasıl olmazsa birkaç gün sonra ikinci, yine olmazsa birkaç gün sonra üçüncü mum yakılır.

Veya

Birinci ayet bir muma, ikinci ayrı, üçüncü diğer, dördüncüde başka bir muma yazılır. Kadın için dikiş erkek için toplu iğne kullanılır ve yasini şerif aynen yukardaki gibi okunur.

2- Cuma sabahı namazdan sonra aşağıdaki ayetler her hangi bir tatlı şey üzerine besmele ile 83 defa okunup birbirleri ile dargın olan, geçinemeyen, sürekli kavga eden bir aileye yedirilirse aralarında büyük bir muhabbet başlar.

   

 

يَوْمَ تَأْتِي السَّمَاء بِدُخَانٍ مُّبِينٍ يَغْشَى النَّاسَ هَذَا عَذَابٌ أَلِيمٌ

لاحول ولاقوة الابالله العلي العظيم

وَذَلَّلْنَاهَالَهُمْ فَمِنْهَارَكُوبُهُمْ وَمِنْهَايَأْكُلُون

 

 

3- Eğer huzursuzluğa sebep olan şey sihir- büyü gibi etkilerse bunu gidermek için bir miktar suya nebe suresi okunup bu su ile yemek pişirilir ve aile bu yemekten yer. Sonra aşağıdaki ayetler yazılıp evin kapısına asılır.

 

 

قَالَ مُوسَى مَا جِئْتُم بِهِ السِّحْرُ إِنَّ اللّهَ سَيُبْطِلُهُ إِنَّ اللّهَ لاَ يُصْلِحُ عَمَلَ الْمُفْسِدِينَ وَيُحِقُّ اللّهُ الْحَقَّ بِكَلِمَاتِهِ وَلَوْ كَرِهَ الْمُجْرِمُونَ

 

 

4- her sabah vakıa suresi okunan evde cennetvari bir huzur olur ve varsa geçimsizlikler ortadan kalkar.

 

5- bu konuda yapılacak yada yazılacak daha çok şey olmakla beraber en arı bilgiler bunlardır. Değişik vefkler  tılsımlar vs. vardır ama aile sorunlarının % 95 i bunlara gerek kalmadan halledilebilir.

 

Share Button

Aile Geçimsizlikleri 2” üzerine 2 yorum

  1. Kaybolan esyayi bulmak icin duha suresini okumak veya seytanin sidik kesesini baglamak(gercekten böyle birsey yapilabiliyor mu)dogrumu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir