Kaybolan Yada Çalınanı Bulmak İçin

KAYBOLAN YADA ÇALINANI BULMAK VE GERİ GETİRMEK İÇİN:

1-      Üç tane muma 41 er vedduha suresi okunup üçü birden yakılır.  okurken ve yakarken “bu mum yanıp eridiği gibi falanca eşyayı çalanda getirmezse vedduha suresinin hakkı için yanıp erisin” denir. Yahut surenin hüddamından yardım istenir.

2-      40 tane küçük taşa 40 vedduha suresi okunur. Taşlar yeni bir çömlek içine konup su doldurulur. Daha sonra su bitene kadar taşlar kaynatılıp çömlek yere gömülür. Taş yerine nohutta kullanılabilir ama nohut  tehlikelidir.

3-      Kaybolan yada çalınan bir şeyin kaybolduğu yerin kapısında durarak Tarık suresi sesli olarak 40 kere okunur. Ve Tarık suresinin esrarı hürmetine diye dua edilip surenin hüddamından yardım istenir. Kaybolan ya bulunur yada rüyada yeri gösterilir.

4-      100 tane siyah nohut alınır. Bunların üzerine niyet ederek (ebu lehebin ve karısının eli nasıl kuruyup helak olduysa falanca malı çalanında  helak olması için) her nohuta  besmele okumadan 10 tebbet okunur. 1000 tamam olunca nohutlar bir sirke şişesine konup ağzı kapatılır ve karanlık bir yerde saklanır. Nohutlar şiştikçe hırsız hastalanmaya başlar. Ya malı geri getirir yada helak olur.

5-      Yukardaki usulde tebbet yerine fil sureside okunabilir. O zaman niyet “ebrehenin ordusu……) diye yapılır ve her okuyuşta “termihim” kelimesi üçer kere söylenir.

6-      48 tane siyah nohut üzerine besmele okumadan teker teker tebbet suresi okunup ağzı dar bir şişeye konur. Şişenin içine sirke doldurulup ağzı mantarla kapatılır. Malın çalındığı yere üzerine siyah bir bez örterek bırakılır. Nohutlar şişede şiştikçe hırsızında gözü şişmeye başlar. Eğer malı getirip nohutlar çıkarılmazsa kör olur.

7-      Çalınan bir şeyi hırsızın geri getirmesi yada kaçıp giden birini döndürmek için temiz bir kağıda fatiha-ı şerife ve   أَوَ مَن كَانَ مَيْتًا فَأَحْيَيْنَاهُ وَجَعَلْنَا لَهُ نُورًا يَمْشِي بِهِ فِي النَّاسِ كَمَن مَّثَلُهُ فِي الظُّلُمَاتِ لَيْسَ بِخَارِجٍ مِّنْهَا كَذَلِكَ زُيِّنَ لِلْكَافِرِينَ مَا كَانُواْ يَعْمَلُونَ

Ayeti yazılır.aynı kağıda gelmesi istenen kişinin isimi ana ismi ile beraber yada çalınan şey yazılır.bir çirişe yedi ilmik atılır. Her ilmiğe fatiha ve aynı ayet  okunur.daha sonra kağıt ve çiriş ağzı dar ve sirke dolu bir şişeye konup ağzı kapatılarak karanlık bir yere bırakılır. Mal yada şahıs geri gelince kaüıt ve çiriş şişeden çıkarılıp temizlenir. Çiriş çözülür sirke basılmayan bir yere dökülür.

Share Button

Kaybolan Yada Çalınanı Bulmak İçin” üzerine 3 yorum

  1. Beni kandırıp kira öder gibi ev al dedi bankadan para çektirdi 40 bin faizleriyle 60 70 bin gibi bi miktar tutuyo napman lazim nohut la hangi işlemi yapmalıyım 1 yıl oldu oduycem diye 7 ay kadar kandırdı şimdide hiç haber yok lütfen yardımcı olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir