Kimlere ve Nelere Nazar Değer?

Nazar, nazarı değen kişinin baktığı her şeye ve herkese değer. Fakat enerjisi nazarı değenin enerjisinden daha güçlü olan kimselere nazar değmesi daha  zordur. İnsan bu enerjinin bir kısmına doğal olarak sahip olur. Bir kısmınada nazardan koruyan dua ve ayetleri okumak suretiyle Allah tarafından sahip  kılınır. Doğal olarak erkeklerin enerjisi kadınlara göre daha güçlüdür. Yani erkeklerin nazara gelmesi kadınlara oranla daha düşüktür. Aynı şekilde kadınlara göz değmesi çocuklara göre daha az meydana gelir.

Burada kadınlara nazar değmesi hususunu bira açmak istiyorum. Günümüzde psikologların kapısında sıra bekleyen insanların %75 ini kadınlar oluşturur. Yine hastane kapılarında bekleyen insanların %75 inide kadınlar yada çocuklar oluşturur. Bu şu demektir. Bünye ve enerji olarak zayıf kadınlar daha kolay hastalanıyor ve daha kolay psikolojileri bozuluyor. Bir başka tespitte şudur. Psikologların kapısındaki kadınların %50 den fazlası çalışan kadınlardır. Geriye kalanlar ise endamı güzel, ekonomik yönü iyi ve süslenmeyi seven kadınlardan oluşur. İnanın psikolog kapısındaki kadınların %75i aslında nazar değmesi sonucu ordadırlar. Sürekli göz önünde olan kadın güzelse güzelliğine haset edilir, başarılı bir kadınsa başarısına haset edilir, zenginse zenginliği kıskanılır ve o kadın bu kadar kıskanç bakışlara karşı koyacak enerji ve güce sahip değildir.

Mesela güzel bir kadını düşünün.  Bu kadına çirkin olan kadın kıskanarak bakar. Çünkü kendisi güzel değildir ve erkeklerin ilgisi hep o kadındadır. Hatta beklide kendi kocası yada sevgilisi bile o kadına hayrandır.

Fakat bu kadına bakan sadece çirkin kadın değildir. Öyle güzel bir kadına sahip olamayan erkekde o kadına kıskanarak bakar. hem kadını hemde o kadının kocasını kıskanır.

Bitmedi!

Öyle bir kızı olmayan anne babaların, öyle annesi olmayan evlatların, çevresindeki erkeklerin, yine çevresindeki kadınların, çalışıyor ve başarılı ise çalışmayan yada çalışıp başarısız olan kadın ve erkeklerin, birde üstelik ekonomik durumu iyi ise kötü olanların, şık giyinip kendine iyi bakıyorsa tam tersi durumda olanları kıskanç bakışları hep bu kadının üzerindedir. Listeyi uzatmak mümkündür.

Bu kadar kıskanç bakış altında olan ve hiçbir koruması olmayan kadının nazara gelmemesi ancak büyük bir şans yada mucize eseri olur.

Derdinin nazardan olduğunu bilmeyen kadında soluğu psikologda alıyor.

Erkeklerde durum biraz daha farklı. Onlar hem psikolojik hemde fiziki açıdan kadınlara göre enerjileri daha güçlü ve kıskançlığa sebep olacak daha az şeye sahipler.

Share Button

Kimlere ve Nelere Nazar Değer?” üzerine 7 yorum

    1. yok çirkinleşmesinden ziyade nazar negatif bir enerji olduğundan dolayı maddi değil manevi sıkıntı yaşarsınız.kadınların nazara gelme olasılığı çok daha fazla olduğundan dolayı güzelliklerini gizlemeli ve mümkün oldukça tesettüre bürünmelidirler.

  1. Kıskançlık fesatlık kalbin çirkinliğindendir. Güzellik çirkinlik görecelidir. Çirkin bir bedenin altında güzel kalp taşıyanlar da olabilir. Yazıda çokca hata var

    1. Göreceli olsa da çoğunluğun güzel dediğine siz çirkin deseniz ne yazar? Güle çirkin diyene “deli” derler.

    2. kesinlikle ancak habis kalp bakışı nazar değdirir Kalp güzelliği Bir hadis: “Mümin özenir münafık hased eder” Hasedle bakılan da bakandanda hayır kalmıyor Ne yazıkki

  2. Psikologlara gidenlerin daha çok kadın olması daha çok kadın hasta olduğunu değil daha bilinçli olduklarını gösteriyor olabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir