Nazar Nasıl tedavi Edilir?

1-      Eğer hased eden biliniyorsa elleri dirseklere kadar, yüzü, ayakları ve izarının altı yıkanır ve su bir kapta toplanır. O su  nazara uğrayan kişinin arka tarafından başından aşağı dökülür ve vücudunun tamamının bu su ile ıslanması sağlanır. 2-      Hz. Hasan ile Hüseyin rahatsızlanmıştı da, Cebrail (a.s.) Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’e geldi ve Efendimizi hüzünlü buldu. Sebebini sorunca Efendimiz (s.a.v.)’i tasdik etti ve nazar haktır dedi ve bazı kelimeler öğreteyim onlarla oku dedi. Efendimiz (s.a.v.) “nedir onlar” dedi. Cebrail (a.s.)

3-   “اللهم يا ذا السلطان العظيم ذا المن القديم ذا الرحمة الكريم وهي الكلمات التامات والدعوات المستجابات عاف الحسن والحسين من أنفس الجن وأعين الإنس”

diye okudu. Efendimiz (s.a.v.) öyle, okudu Hasan ile Hüseyin kalkıp oynamaya başladılar. Efendimiz (s.a.v.) .buyuruyor ki; “Bu sığınmakla yani bu kelimeleri okumakla Allah (c.c.)’a sığının, çünkü bunların misli yoktur.” (İbni Kesir, C. 4, S. 411). 4-      Nazar değen kimseye 1 fatiha, 3 ihlas, 4 kafirun, 7 felak, 7 nas, 7 ayet el kürsü, 7 hümeze suresi, 7 defa kalem suresinin 51-52. ayetleri ve birde aşağıdaki nazar duası okunur. Bismillâhirrahmânirrahîm bismillâhi azîm-iş- şâni şedîd-il birri mâ şâallahü kâne habese hâbisün min hacerin yâbisin ve şihâbin kâbisin. Allahümme innî radedtü ayn-el âini aleyhi ve alâ men ehabb-en-nâsi ileyhi ve fî keyedihî ve kilyetihî lahmün rakîkun ve azmün dakîkun fîmâ lehû yelîku ferci-il basara hel terâ min fütûrin sümmerci-il basara kerrateyni yenkalib ileyk-el basaru hâsian ve hüve hasîr ve in yekâdüllezîne keferû leyüzlikûneke biebsârihim lemmâ semi-uz- zikra ve yekûlûne innehû lemecnûnün ve mâ hüve illâ zikrun lilâlemîne lâ havle velâ kuvvete illâ billâh-il aliyy-il azîmi Lâ ilâhe illallâhü hısnî, men kâle-hâ dehale hısnî, ve men dehale hısnî emine min azâbî. Sadaka rasûlullahi sallallahü teâlâ aleyhi ve selleme. 5-      Fatiha, Âyet-el kürsi ve dört kul [Kâfirun, İhlas, Felak, Nas sureleri] 7şer defa okunup hastaya üflenirse, büyü, nazar ve her dert için iyi gelir. Tuza okunup, suda eritilerek içmek de olur. Bir hadisi şerifte de, (Fatiha ile Ayet-el kürsiyi okuyana, o gün nazar değmez.) buyuruldu. (Deylemî)

Share Button

Nazar Nasıl tedavi Edilir?” üzerine 2 yorum

  1. Allah razı olsun sitenizi detayla inceliyorum cok faydalı oldugunu düşünüyorum. Cebrail ( as) ın efendimize sav. e getirdiği kelimelerin harekeleri yazmıyor okunuşunu ya da varsa harekeli şekilde paylaşabilir mısınız acaba?

  2. sitemiz hakkında hüsnüniyetle yapmış olduğunuz yorumunuz için tşk.ederim allah razı olsun deriz. ilgili duanın türkçe okunuşu şöyle oluyor

    allahümme ya zel sultanel aziym.zel mennil kadimi zerrahmetil kerimi ve hiyel kelimatit tammati veddeavat, müsteceabad. afin hasan vel hüseyin min enfüsi cinni ve aynil insan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir