Sihir – Büyü

İnsan bedeninde yada tabiatta bulunan enerjiyi belirli nesneler yada formüller vasıtasıyla transfer ederek, yada cinleri kullanarak  birini yada bir şeyi etkilemektir.

Sihir ve büyü eş anlamlı kelimeler olup her ikiside etkilemek demektir.

Bunda asıl amaç insan iradesini saf dışı bırakmak ve onu tamamen yada kısmen etki altına almak isteği ve insanın kaderine müdahele etme çabasıdır. Bu haramdır. Zira Allah insana kendi karar verip hayatını yönlendirmesi için irade-i cüz-iyye dediğimiz iradeyi vermiştir ve kimsenin buna müdahale hakkı yoktur. Bu müdahale hakkını kendinde görerek iradeye hükmetmeye yada başkalarına hükmettirmeye çalışmak Allah’a açık bir isyandır. Verdiği iradeye müdahale etmek Allah’ın tasarrufundadır. Dolayısıyla bir başkasının yapmasını istediğimiz bir şey olduğu zaman ona büyü yaptırmak yerine Allah’a dua ederek onu elde etmeye çalışmalıyız.

Ayrıca Allah her insan için belli bir kader tayin etmiştir ve o kaderi değiştirebilecek olanda sadece odur

Bazı yerlerde büyüyü iyi büyü – kötü büyü, ak büyü – kara büyü diye sınıflandırmışlar ev şunu yapmak günah şunu yapmak değildir diye beyanatta bulunmuşlar. Her iki büyüde insan iradesine müdahale olduğu için haramdır ve dinen yasaktır. Kötü büyü denilen büyü ise nesneye zarar verme amacı taşıdığından cezası daha ağır olacaktır.

Ben burada büyünün çeşitlerini ve yapılış şekillerini anlatmayacağım. Belirtileri nedir ve büyüden korunma ve kurtulma yolları nelerdir bunları arz etmeye çalışacağım.

Fakat bunlara geçmeden evvel hangi amaçlar için büyü yapılır onları maddeler halinde sayalım.

Share Button

Sihir – Büyü” üzerine 2 yorum

  1. Selam ben iyilik adına büyü yapmayı öğrenmek istiyorum yardım ederseniniz
    Çok memnun olurum cevap bekliyorum Teşekkürler

    1. büyü mana itibariyle kişinin iradesini elinden almak ve bilinç dışı davranışlarda bulunmasını sağlamaktır. Allah kainattaki adetullahın tecelli etmesi yürümesi için insanlara külli iradenin yanında cüz-i irade tayin etmiş ki kendi imkan ve iradesiyle ya ala’yı illiyine yükselsin veya esfeli safiline düşsün. yani ya melekleri geçicek bir makama ulaşssın veya hayvanlardan daha aşağı bir seviyeye ulaşsın. Hülasa büyünün iyisi veya kötüsü olmayıp hepsi insanın iradesini elinden aldığından dolayı haram sayılmış ve lanetlenmiştir.Size de cevabımız bu tür konulardan uzak durmanızı insanlara hayır için iyilik için bir şey yapacaksanız helal dairesinde bir şeyler yapmanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir