Psikolojik Sıkıntı ve Bunalımda Olanlar

Psikolojik sıkıntıda ve bunalımda olanlara tavsiyeler.

 

1-      Çok istiğfar ve salavatı şerife okumalıdır. Günde 100 istiğfar, 100 salavatı şerife, 100 kelime-i tevhit, 100 ihlası şerif ve 100 elemneşrahleke…. Suresi okumaya 41 gün devam etmek her türlü manevi sıkıntı için en etkili ilaçlardandır.

2-      Yukardaki terkip ağır gelenler, zamanı olmayanlar! Okuyamayanlar, adedi 70 e, bunuda okumaktan aciz olanlar 41e, bundanda aciz olursa 21 e indirip okuyabilir. Ama 100 mg hapla 500 mg hapın tesiri aynı değildir.

3-      5 vakit namazını kılmalı, bununla beraber kuşluk (duha yada işrak da denir) ve teheccüd namazınada devam ederse bu sıkıntılardan kurtulur.

4-       Kuranı kerimden her gün sabah – akşam 100 er ayet okumak. Yada her gün bir hizip (5 sayfa ) okumak.

5-      Esma-i Hüsna, peygamberimizin ismi şerifleri, hulefa- raşidinin isimleri bir kağıda yazılıp üzerinde taşınması hem psikolojik sıkıntılar ve hemde cin tasallutuna karşı iksirdir.

6-      Ruhi bunalım ve psikolojik sıkıntıda olanlar bulundukları yerlerdeki büyük velilerin kabirlerini sık sık ziyaret etmelidirler.

7-      Ayrıca,  şu anda hayatta olan veliler, hikmet sahibi alim kişiler, ilim, zikir ve sohbet meclislerini ziyaret etmekde kişinin ufkunu ve ruhunu açar.

8-      Cenabı hakkın, cemal, rahman, rahıym, kuddüs, selam, mümin, müheymin isimnlerinin tamamını yada birini zikre devam etmek de insanı ruhi sıkıntılardan kurtarır.

9-      Zemzem yada nisan yağmuru suyuna 41 fatiha-ı şerife okuyup bir müddet içmeye devam etmek çok müessirdir.

10-  Sabahları kuşluk vaktinde 11 istiğfar, 11 salatı nariye, 11 fatiha, 11 ihlas, 11 kafirun suresi, 11 felak, 11 nas, 11 ayetel kürsi ve 21 elemneşrahleke okumak müthiş bir devadır.

11-  Yine bir yasini şerif okunur. Selamun kavlen…… ayetine gelince ayet okunmadan 128 defa Yâ Selâm okunup devam edilir. Bu 41 gün böyle devam edilirse ruhi sıkıntılara birebir ilaçtır.

12-  Ayrıca ruhi ve psikolojik sıkıntılar için yazılacak ve okunacak başka müessri dua ve usullerde vardır. Ancak onlar ehline mahsus olduğu için burada zikretmedik.

Share Button

Psikolojik Sıkıntı ve Bunalımda Olanlar” üzerine 2 yorum

  1. hocam benim ruhi olarak çok sıkıntım var eşimle hep kavga ediyoruz o da cok bunalımda cezaevinde nasıl kurtuluruz bu durumdan

  2. ve hocam çocuğum durup dururken gece uyanıp etrafına bakıp ağlıyor ne yaptıysam susturamadım ve korkup dede diye ağlıyor 1 yaşında konuşmayı bilmiyor okuyorum ama fayda etmiyor çok korkuyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir