Musallat Teşhis ve Tedavi Yöntemleri

CİN ALAMETLERİ ve ALAMETE GÖRE TEDAVİ YÖNTEMLERİ

HASTAYA DIŞARDAN ZARAR VERİP BEDENİNE GİRMEMİŞ HALDE:

1-      Bakışlarda değişiklik olur. Sürekli sağda solda bir şey arıyormuş gibi hep sağı solu gözetler. Bakışları donuklaşmıştır.

2-      Etrafında sesler duymaya başlar. Çıtırtı, patırtı, bazen uzaktaki bir tanıdığının sesi, ağlama sesleri, inleme sesleri duyar. Bu sesler çoğu zaman belli belirsizdir. Ama zaman zaman bariz bir şekilde de duyulabilir.

3-      Zaman zaman garip görüntüler gelir gider. Yada cinleri bizzat görür.

4-      Acayip görünüşlü hayvan görmek. Mesela bir kedi görür. Kedinin bakışı, hareketleri farklıdır. Kedi ona sanki tanıdık birine bakar gibi bakar. Yada bu başka bir hayvan olabilir

5-      Yolda yürürken sürekli ardından biri takip ediyormuş gibi bir his duyar. Bu korkudan olan his değil gerçekten böyle hissettiği içindir.

TEDAVİSİ: Bu gibi durumlarda muhtemelen kişi cinlere ufak tefek zarar verecek bir şey yapmış, yada cin hastası biri ile uzun süre beraber kalmış olabilir. Erkenden önlem alınmadığı takdirde cinler daha büyük zararlar verirler. Bundan korunma usullerinden birini  21 gün kadar yaparak kurtulunabilir. Üzerinde cevşen duası, fatiha, ayetel kürsi taşımak faydalıdır. Cinleri gördüğü veya hissettiği zaman azap ayetlerinden birini birkaç defa okuması , sesli bir şekilde tekbir getirmesi, euzü besmele okuması onların kaçmasını sağlar.

6-      Yatağına yattığı zaman uyur uyanık halde iken kulağının dibinde patlama, bağırma sesleri duyar. Ayağına yada vücudunun herhangi bir yerine birisi dokunur veya bir şey dürter gibi hisseder.

7-      Uyurken sanki yüksek bir yerden düşüyormuş hissi ile birden uyanır. Bu bazen kendini rüyada düşerken görerek olur, bazende hiç rüya görmezken aniden düşüyormuş hissi ile uyanır.

8-      Geceleri sık sık kabus görür. Kabustan uyandığında onu gerçekten yaşamış gibi hisseder. Aynı kabusları sık görmeye başlar. Bir kabusu birkaç defa görebilir.

9-      Durup dururken gözünün önünde ışık parlar. Rengarenk desenler ve şekiller belirir.

TEDAVİSİ: Bunun sebebi muhtemelen cinlerden birinin üzerine basmak, birine vurmak, ekmek kırıntısı üzerinde gezmek, vücudundan idrar, meni veya her hangi bir pislikle dolaşmak, kuran ayetlerine basmak olabilir. Bundan kurtulmak için evvela sebebini araştırıp bunlardan biri varsa onu gidermelidir. 40 gün sabah 100 istiğfar, 100 salavatı şerife, 100 kelime-i tevhit ve 100 lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil aliyyil aziym ve 100 ihlas-ı şeri okunur. Akşam yatarkende 1 fatiha, 3 ihlas, 1 felak, 1 nas ve birde ayetel kürsi okuyup e-uzü besmele çekerek yatılmalıdır. Yazı olarak da yukarıdaki tavsiyelerden biri yazılabilir.

10-  Zaman zaman sendeleme, baş dönmesi, göz kararması gibi rahatsızlıklar.

11-  Sık sık başı ağrımaya başlar. Aslında bu tam bir ağrı değil bir ağırlıktır.

12-  İbadetlerde zorlanır. Namaz kılmak ister kılamaz. Kuran okumak ister okuyamaz. Her hangi bir ibadete yöneldiği zaman üzerine ağırlık çöker, uykusu gelir ve halsizleşir. İbadeti yapmaya başladığı zamanda ne okuduğunun yada ne yaptığının farkında olmaz.  Ezan ve kurandan rahatsız olur.

13-  Hasta sağlıklı düşünemez, düşüncelerini toparlayamaz ve bir şey üzerinde yoğunlaşamaz

TEDAVİSİ: Bu durum çok sakıncalıdır. Muhtemelen hasta cinlere ciddi bir zarar vermiş, veyahut yukarıdaki rahatsızlıklar baş gösterince hemen tedavi olmamış, veya kendisine sihir ve büyü yapılmış olup cinler o sebepten dolayı musallat olmuştur. Bu durumda hasta ciddi tehlike altındadır. Beklide cin hastanın bedenine girmiştir.

Bu hale gelen bir hastaya çok özen göstermek gerekir. Bu hasta kendi kendini okuyamaz. Onu okuyacak  ehil bir hocaya ihtiyaç vardır. Okunacak şeyler:

Sabahları çok geç kalmadan erken saatlerde evvela bir fatiha üç ihlası şerif okunup başta peygamberimizin, bütün Allah dostlarının ve zamanın kutbul aktabının ruhlarına hediye edilir. 1 fatiha, 11 ihlası şerif, 11 kafirun suresi, 1 felak, 1 nas, 11 defa cin suresinin ilk beş ayeti ve 70 defa ayetel kürsi okunup her surenin ve okuyuşun sonunda hastaya üflenir. Okuma hastanın duyacağı şekilde ve net olarak yapılmalıdır. Fısıltı yada mırıltı aynı etkiyi göstermeyebilir. Bu okuma ile hastadan cinler uzaklaştırıldıktan  sonra hastaya korunma usullerinden biri yazılıp üzerinde taşıması sağlanır. Yedi gün her sabah okuma devam eder. Eğer iyileşmezse o zaman bu süre 11, 21, yada 40 güne kadar çıkabilir.

NOT: Eğer hastada yukarıdaki alametlerin hepsinden varsa o zaman en son tedavi sistemi uygulanır.

EĞER CİN HASTANIN BEDENİNDE İSE:

1-      Yukarıdaki belirtiler görülür.

2-      Bunlara ek olarak geceleri uyuyamaz. Sağa sola döner durur. Zorlukla ve geç uyuyabilir ve sabahları zor uyanır. Uyandığında ise hala uykusu vardır. Gün boyu sürekli yada çoğu zaman uykusu vardır. Akşam uykusu geldiği halde yatmaz ve yatmak istemez. Hatta gecenin gelmesini bile istemediği zamanlar olur.

3-      Gözlerinde yanma, kızarıklık yada kaşıntı olur.

4-      Uykusunda kendini mezarda, mezarlıkta yada pislik içinde görür. Garip ve tuhaf yaratıklar görür. Değişik tipte hayvanlar, canavarlar, çok kısa yada çok uzun boylu çoğu esmer insanlar görür. Bu insanlar yada hayvanlar ona cins cins bakarlar yada saldırırlar. Çoğu zaman onlardan kaçarken yüksekçe bir yerden atlar ve bu sırada uykudan kan ter içinde uyanır.

5-      Uykusunda kendini kovalayanlardan kaçmaya çalışır ama hiç kimse onu tutmadığı halde bacakları tutulur ve kaçamaz, kendine eziyet edenlere karşılık vermeye çalışır veremez. Bu sıkıntıdan ancak uyandığı zaman kurtulabilir.

6-      Gece dişlerini sıkar, gıcırdatır, vücudu kasılmaya  başlar. Ağlar, sızlanır, kendi kendine konuşur, güler.

TEDAVİSİ: Böyle bir hastanın ardına oturulup 21 gün ve gece  (gerekirse dahada uzatılabilir)  7 fatiha 100 ihlası şerif, 170 ayetel kürsi, 7 yasin-i şerif, 1 rahman ve 1 cin suresi okunur. Okumaya başlamadan evvel 1 fatiha 3 ihlası şerif okunup başta peygamberimizin, bütün Allah dostlarının ve zamanın kutbul aktabının ruhlarına hediye edilir. (Bu her tedavi usulünden önce yapılmalıdır.)  hastaya okuma bitince hastayla beraber 70 istiğfar, 70 salavat, 70 kelime-i tevhid ve 100 defa lâ havle ve lâ kuvvete …. Okunur. Ve bunlar mutlaka hastayada aynı anda söyletilir.  Daha sonra evvelce yazılmış olan korunma muskası (bkz. Cinlerden korunma) hastanın boynuna takılır. Bu muskayı hastanın 1 yıl hiç çıkarmaması lazımdır.Ayrıca bir miktar suya 41 fatiha-ı şerife okunur ve fatiha-ı şerife yazılıp bu suyun içine atılır. Hasta bu sudan okuma süresi boyunca içer.

Yine hastanın mümkün olduğu kadar korunma usullerini okumaya devam etmesi faydalıdır.

7-      Zihinde ve beyninde sürekli uyuşukluk ve yorgunluk vardır. Unutkanlık baş gösterir.

8-      Midesinde yanma vardır. Sürekli mide hastalığı çeker.

9-      İçerisinde sürekli bir sıkıntı, tedirginlik, korku, keder vardır. Korkuları ve üzüntüleri yersiz ve sebepsizdir.

10-  Nefes alıp vermede zorlanma, boğazında düğümlenme, yutkunamam veya sık sık yediği yada içitiği şeylerin boğazda nefes borusuna kaçması

11-  Zaman zaman sebepsiz yere ağlar veya güler. Kendi kendine konuşmaya başlar. Olmadık şeylerin hayalini kurar. Dalgınlık baş gösterir.

12-  Vücudunda gezen ağrılar vardır. Zaman zaman aynı yerde tekrar eden, yada aynı ağrı vücudunun değişik yerlerinde dolaşır.

13-  Kol ve Bacaklarına halsizlik, ağrı, sızı vardır.

14-  Omzunda veya boynunda geçmeyen ağrılar vardır. Zaman zaman parmakları bile ağrır. Bu yüzden sık sık kafasını yada parmaklarını çatlatır. Bezende hiç sebep yokken çatlatır.

15-   İbadetlerden ve kurandan aşırı derecede rahatsız olur.

16-  Tuvalete yada pis yerlere gidip uzun süre orda kalır

TEDAVİSİ: Böyle bir hasta için 11 fatiha, 100 ihlas, 170 ayetel kürsi, 7 yasini şerif, 21 defa elem neş rahleke (inşirah suresi) ve yedi defada şifa ayetleri 21 gün okunup yüzüne karşı üflenir. Ayrıca bir miktar suya  41 fatiha, ve 70defada şifa ayetleri okunup ya şâfi hu” diye üflenir. Fatiha ve şifa ayetleri bu suyun içine yazılıp bırakılır. Hasta 7 gün bu sudan içer. Hastaya koruma olarak korunma usullerindeki bir terkip ve bu terkibe ilaveten şifa ayetleri evvelce yazılıp taşıması sağlanır.

Şifa Ayetleri

 

 

17-  Hasta insanlardan, kalabalıktan kaçar. Onlarla konuşmak istemez. Biri ile karşılaştığı zaman hemen onun yanından ayrılmak ister. İnzivaya çekilir.

18-  İnsanlar onunla uzun süre konuşmaya başladıkları yada oradan uzaklaşamadıkları zaman sinirlenir. Tavır ve hareketleri değişir, sağa sola bakmaya başlar.

19-  Söz veya davranışları dengesizleşir. Abuk sabuk konuşur ve saçma sapan şeyler yapar.

20-  İşten soğumaya başlar. Hiçbir şey yapmak istemez ve tembel tembel oturur.

TEDAVİSİ: Böyle bir hastanın sağ tarafına oturulur. Hastanın sol kulağına hafif ıslak (nemliden biraz daha ıslak) bir bez tıkanır. Hastaya gözleri kapattırılır. Ve ağzı hafifçe açtırılır. Bu hastaya 1 ezan,1 fatiha, 11 ihlas, 21 ayetel kürsi, 21 cin suresinin ilk beş ayeti, 1 yasin, 7 kadir suresi, 7 adiyat suresi okunur. Hasta ile beraber 100 lâ havle…….. 100 defada hasbiyellâhü lâ ilâhe illâ hu. Aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil azıym okunur. Buna 11 gün devam edilir. Hastaya korunma terkiplerinden biri inşirah suresi ile beraber yazılıp taşıması sağlanır.

21-  Vücudunda bir şeylerin gezindiğini hisseder.

22-   Aşırı derecede sinirlidir. Ama siniri çabuk geçer. Sebepsiz yere hatta bazen normal şeylere de sinirlenir.Sinirlenmesi de çabuk olur. Kendisinden daha sinirli, yada daha çok sesi çıkan biri ile karşılaştığı zaman  ondan çekinir ve korkar.

23-  Söz olarak çok cesur konuşur ama aslında çok korkak davranır.

TEDAVİSİ: Böyle bir hastaya 40 gün 1 fatiha, 11 ihlası şerif, 7 yasini şerif, 7 cin suresi, 1 taha suresi, 7 inşirah, 7 tin, 7 kadir suresi okunur. Hastanın yüzüne doğru hu diye nefes edilir. Sonra hasta ile beraber 100 istiğfar, 100 salavatı şerife, 100 kelime-i tevhit, 100 la havle ve lâ kuvvete……. 100 hasbünallâhü ve ni’mel vekil okunur. Ayrıca bir miktar suya 7 yasini şerif okunup her mübinde suya yâ şâfi hu diye nefes edilir. Hasta bu sudan 7 gün içer.

Yazı olarak hastaya  fatiha ile beraber inşirah suresi ve lâ havle … yazılır.

24-  Zaman zaman krizlere girer. Bayılır. Sara nöbeti gibi nöbetler geçirmeye başlar. Kendinden geçer ve çevresindeki insanlara saldırır.

25-  Zapt edilemez bir güce ulaşır. İnsanlar onu tutmakta zorlanır.

26-  Daha ileri boyutlarda ise hastada kasılma, titreme, feryat etme, vücudunun bazı bölgelerinde kısmi felç yada vücudunun tamamen felç olması. Hafıza kaybı.

TEDAVİSİ: Bu derecedeki bir hastanın sağ tarafına oturulur. Hastanın sol kulağına hafif ıslak (nemliden biraz daha ıslak) bir bez tıkanır. Hastaya gözleri kapattırılır. Ve ağzı hafifçe açtırılır. 21 gün (gerekirse 40 gün) boyunca şu terkip uygulanır. 11 fatiha, 100 ihlas, 313 ayet el kürsü  70 defa cin suresinin başından 5 ayet, 41 yasini şerif okunur. Bu esnada ortada bir miktar su bulunur ve hasta ile beraber suyada üflenir. Hasta sadece o sudan kullanır.  Okuma işini 10 kişiye kadar ehil insan bir araya gelip yapabilir.Yazı olarak hastaya cünnetül esma dairesi yazılır. Yahut korunma usullerinden biride yazılabilir.

27-  Çok iyi bildiği dini konularda bile şüpheci davranmaya başlar. Allah’tan bile şüphe duyabilir.

28-  Kadınların adetinde tıbbi olmayan dengesizlikler. Adet geçirirken ağlama, feryat etmek yatağa düşecek şekilde hastalanmak.

29-  Hiçbir tıbbi engel yokken çocuk olmaması yada kadının çocuğunu düşürmesi.

30-  Eğer erkeğe kadın yada kadına erkek cin aşık olmuşsa :

a-      Eşinden soğuma.

b-      Sürekli, hatta eşinin yanında bile eli ile kendini tatmin etme.

c-      Hiç cinsel arzusu yokken, yorgunken hatta aşırı derecede uykusuzken bile ve hatta cinsel organında tam zevk yokken kendi kendini tatmin etme isteği.

d-     İhtilam düzeni değişir. Eğer elle tatmin olmuyorsa sık sık ihtilam olmaya başlar. Sürekli elle tatmin oluyorsa da hemen hemen hiç ihtilam olmaz.

e-      Rüyasında sürekli aynı kişi yada kişilerle ilişki kurmak.

f-       Gusletmekten kaçınmak. Sürekli cünüp ve üzerinde meni bulaşığı ile, pis pis gezmek.

TEDAVİSİ: sabah akşam mutlaka korunma usullerinden birini mümkünse ayet el kürsü ile olanını okuması lazımdır. Gece yatmadan önce taha suresinin61-73. ayetleri ile Târık suresini 11 er defa okumalı ve öyle yatmalıdır. Ayrıca gece teheccüd ve gündüz kuşluk namazlarına da dikkat etmeli böylece o cinin kendisinden ümidini kesmesi sağlanmalıdır. Eğer hasta kuran okumasını bilmiyorsa o yattıktan sonra başında biri okumalı ve üflemelidir. Buna gerekirse 3 ay devam edilmeli eğer netice alınmazsa cin yakılmalıdır.

yatağının başında name-i peygamberi duası bulunmalı ve hastaya da koruma olarak cünnetül esma veya ayetel kürsü dairesi yazılmalı ilave olarak ta name-i peygamberi eklenmelidir. Name-i peygamberi budur.

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيْمِ

هَذَا كِتاَبٌ مِنْ مُحَمَّدٍ رَسُولِ اللهِ رَبِّ العَالَمِينَ إلَى مَنْ طَرَقَ الدَّارَ مِنَ الْعُمَّارِ وَالزُّوَّارِ وَالسَّائِحِينَ إلاَّ طَارِقاً يَطْرُقُ بِخَيْرٍ ياَ اللهُ. أَمَّا بَعْدُ فَإنَّ لَناَ وَلَكُمْ فِي الْحَقِّ سِعَةً فَإنْ تَكُ عَاشِقاً مُولِعاً أوْ فَاجِراً مُقْتَحِماً أَوْ رَاعِياً مُبْطِلاً فَهَذاَ كِتاَبُ اللهِ تَعَالىَ يَنْطِقُ عَلَيْنَا وَعَلَيْكُمْ بِالْحَقِّ إنَّا كُنَّا نَسْتَنْسِخُ مَا كُنْتُمْ تَعْمَلوُنَ وَرُسُلُنَا يَكْتُبُونَ مَا تَمْكُرُونَ اُتْرُكُوا صَاحِبَ كِتَابِي هَذاَ وَانْطَلِقوُا إلىَ عَبَدَةِ اْلأصْنَامِ وَاْلأوْثاَنِ وَإلىَ مَنْ تَزْعُمُ أَنَّ مَعَ اللهِ إلَـهاً آخَرَ لاَ إلَـهَ إلاَّ هُوَ كُلُّ شَيْءٍ هَالِكٌ إلاَّ وَجْهَهُ لَهُ الْحُكْمُ وَإلَيْهِ تُرْجَعُونَ، حم لا يُنْصَرُونَ، حمعسق تُغْلَبُونَ حم وَالْكِتَابِ الْمُبِينِ تُفْرَقُ أعْدَاءُ اللهِ وَبَلَغَتْ حُجَّةُ اللهِ وَلاَ حَوْلَ وَلاَ قَوَّةَ إلاَّ بِاللهِ فَسَيَكْفِيكَهُمُ اللهُ وَهُوَ السَّمِيعُ الْعَلِيمُ

 

 

NOT: Yukarıdaki belirtilerden bir yada birkaç tanesi her insanda bulunabilir. Bu illaki bende cin var demek değildir. Cin hastası olmak için bu alametlerden en az yarısının kişide olması lazımdır. Hepsi olacak diyede bir şart yoktur. Bunun sağlamasını yapmak en kesin neticeyi verir. Sağlama şöyle yapılır.

1-      Hasta hocanın yanına oturtulur. Hoca hastaya okumaya başlar. Eğer cin varsa ya okuyan yada  hasta esnemeye, gerinmeye başlar. Eğer hoca ehil ve güçlü bir hoca ise hasta esner. Yok sıradan bir insan yada ehil değilse hoca yada okuyan esnemeye başlar.

2-      Ehil olan hoca yada ehli kuran ve din olan bir kimse hastanın gözünün içine bakar ve hastayada kendi gözünün içine bakması söylenir. Eğer cin varsa hasta gözlerini sürekli sağa sola kaçıracak, sinirlenecek veya oflayıp puflamaya başlayacaktır.

PEKİ: Hastada yukarıdaki sınıflandırmaların hepsi yada bir çoğu varsa tedavide hangi metod uygulanacak?

Bu durumdaki bir hastada (ki genellikle hastaların çoğu bu durumdadır) bir kaç farklı tedavi yöntemi uygulanır. Biri hasta en çok hangi hususlardan şikayetçi ise o husustan başlayarak şikayetçi olduğu her mevzuda ayrı ayrı tedavi edilir ki çoğu zaman birinci tedaviden sonra hasta iyileşmiş olur.

Yada hasta en son tedavi yöntemi kullanılarak tedavi edilir.

Veyahut ehil olan kimse uygun olan okuma usullerini kendi belirler. Birkaç sınıftan uygun olanlarını seçer ve hasta iyileşene kadar tedaviye devam eder.

Yada aşağıda gelecek umumi tedavi yöntemlerinden birini kullanır.

1-      Hasta kıbleye doğru oturtulur. okuyacak kişi hastanın tam önüne oturur ve musafaha yapar gibi ellerini tutar. Hep beraber 7 istiğfar, 7 salavat, 7 fatiha, 7 ihlas, 7 kafirun, 7 felak ve 7 nas okurlar. Daha sonra okuyucu  hastanın ellerini bırakır ve1 yasin, 1 cin suresi ve 170 ayet el kürsü okur. Temiz bir kağıda ayet el kürsü dairesi yazılır. Altına cin suresinin ilk beş ayeti de ilave edilip hastanın taşıması sağlanır. Okuma işine 11 ile 40 gün arası devam edilir.

2-      Tedavide geçikilmiş yada durumu ağır olan bir hasta için etkili tedavi yöntemlerinden biri ayet el kürsü hatmidir. Adedi 313 defa ayet – el kürsü okunur. Usulü şöyledir. Kuşluk vakti 10 kişiyi geçmemek kaydı ile ehil olan kişiler hastayı ortalarına alıp etrafında halka şeklinde otururlar. Hep beraber bir fatiha 3 ihlas-ı şerif okuyup başta peygamberimizin, bütün Allah dostlarının ve sahibi tasarrufu zaman olan kutb-ul aktabın  ruhlarına hediye edilir. 7 istiğfar, 7 salavatı şerife ve 1 fatiha okuyup herkes kendine düşen miktar adedince ayet el kürsü okur ve her ayet el kürsüden sonra hastaya doğru üfler. Buna 7 gün ila 40 gün arasında devam edilir. Bu arada hastaya ayet el kürsü yazılıp taşıtılır. Eğer tedavinin sonunda hasta iyileşmezse o zaman bu hastada cin yok demektir. Ya derdi tıbbidir. yada büyü- sihir vardır.

3-      Yasini şerif ile tedavi. Bunu usulüde şöyledir. Hasta oturur. Hastanın karşısınada okuyucu oturur. 11 fatiha, 70ayetel kürsü, 1 cin suresi okuyup üfler. Sonra hasta ile beraber 100 defa yâ Allah der. 7 defa yâsin dedikten sonra vel kur’anil hakim…. Diye yavaş ama yüksek sesle okumaya devam eder. Her mübine gelince hastaya nefes eder.  zalike takdiyrul aziyzil aliym ayetine gelince 16, selâmün kavlen ayeti 14, son iki ayetide 4 defa okunur. Bu şekilde 3 yâsin-i şerif okunur. Buna 7ila 21 gün arası devam edilir.

4-      Peygamberimiz (s.a.v.)’in bir hastayı okuduğu tertip üzere okumaktanda her türlü hastalıkta ve cin tasallutunda netice elde edilir. O tertip şöyledir. (3 ile 11 gün arası devam edilir)

Hafif sesle;

1. Fatiha,

2. Sûre-i Bakara’nın ilk dört ayeti,

3. Sûre-i Bakara’nın 163-164. ayetleri,

وَإِلَـهُكُمْ إِلَهٌ وَاحِدٌ لاَّ إِلَهَ إِلاَّ هُوَ الرَّحْمَنُ الرَّحِيمُ {163} إِنَّ فِي خَلْقِ السَّمَاوَاتِ وَالأَرْضِ وَاخْتِلاَفِ اللَّيْلِ وَالنَّهَارِ وَالْفُلْكِ الَّتِي تَجْرِي فِي الْبَحْرِ بِمَا يَنفَعُ النَّاسَ وَمَا أَنزَلَ اللّهُ مِنَ السَّمَاءِ مِن مَّاء فَأَحْيَا بِهِ الأرْضَ بَعْدَ مَوْتِهَا وَبَثَّ فِيهَا مِن كُلِّ دَآبَّةٍ وَتَصْرِيفِ الرِّيَاحِ وَالسَّحَابِ الْمُسَخِّرِ بَيْنَ السَّمَاء وَالأَرْضِ لآيَاتٍ لِّقَوْمٍ يَعْقِلُونَ

4. Ayet-el Kürsi,

5. Sûre-i Bakara’nın 285-286. ayetleri,

6. Ali İmran’ın 18. ayeti,

شَهِدَ اللّهُ أَنَّهُ لاَ إِلَـهَ إِلاَّ هُوَ وَالْمَلاَئِكَةُ وَأُوْلُواْ الْعِلْمِ قَآئِمَاً بِالْقِسْطِ لاَ إِلَـهَ إِلاَّ هُوَ الْعَزِيزُ الْحَكِيمُ

7. Araf Sûresi’nin 54. ayeti,

إِنَّ رَبَّكُمُ اللّهُ الَّذِي خَلَقَ السَّمَاوَاتِ وَالأَرْضَ فِي سِتَّةِ أَيَّامٍ ثُمَّ اسْتَوَى عَلَى الْعَرْشِ يُغْشِي اللَّيْلَ النَّهَارَ يَطْلُبُهُ حَثِيثاً وَالشَّمْسَ وَالْقَمَرَ وَالنُّجُومَ مُسَخَّرَاتٍ بِأَمْرِهِ أَلاَ لَهُ الْخَلْقُ وَالأَمْرُ تَبَارَكَ اللّهُ رَبُّ الْعَالَمِينَ

8. Sûre-i Mü’minun’un son üç ayeti

فَتَعَالَى اللَّهُ الْمَلِكُ الْحَقُّ لَا إِلَهَ إِلَّا هُوَ رَبُّ الْعَرْشِ الْكَرِيمِ {116} وَمَن يَدْعُ مَعَ اللَّهِ إِلَهاً آخَرَ لَا بُرْهَانَ لَهُ بِهِ فَإِنَّمَا حِسَابُهُ عِندَ رَبِّهِ إِنَّهُ لَا يُفْلِحُ الْكَافِرُونَ {117} وَقُل رَّبِّ اغْفِرْ وَارْحَمْ وَأَنتَ خَيْرُ الرَّاحِمِينَ{118}

9. Saffat 1’den 10’a kadar,

وَالصَّافَّاتِ صَفّاً {1} فَالزَّاجِرَاتِ زَجْراً {2} فَالتَّالِيَاتِ ذِكْراً {3} إِنَّ إِلَهَكُمْ لَوَاحِدٌ {4} رَبُّ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ وَمَا بَيْنَهُمَا وَرَبُّ الْمَشَارِقِ {5} إِنَّا زَيَّنَّا السَّمَاء الدُّنْيَا بِزِينَةٍ الْكَوَاكِبِ {6} وَحِفْظاً مِّن كُلِّ شَيْطَانٍ مَّارِدٍ {7} لَا يَسَّمَّعُونَ إِلَى الْمَلَإِ الْأَعْلَى وَيُقْذَفُونَ مِن كُلِّ جَانِبٍ {8} دُحُوراً وَلَهُمْ عَذَابٌ وَاصِبٌ {9} إِلَّا مَنْ خَطِفَ الْخَطْفَةَ فَأَتْبَعَهُ شِهَابٌ ثَاقِبٌ {10}

10. Sûre-i Haşr’ın sonu,

لَوْ أَنزَلْنَا هَذَا الْقُرْآنَ عَلَى جَبَلٍ لَّرَأَيْتَهُ خَاشِعاً مُّتَصَدِّعاً مِّنْ خَشْيَةِ اللَّهِ وَتِلْكَ الْأَمْثَالُ نَضْرِبُهَا لِلنَّاسِ لَعَلَّهُمْ يَتَفَكَّرُونَ{21} هُوَ اللَّهُ الَّذِي لَا إِلَهَ إِلَّا هُوَ عَالِمُ الْغَيْبِ وَالشَّهَادَةِ هُوَ الرَّحْمَنُ الرَّحِيمُ {22} هُوَ اللَّهُ الَّذِي لَا إِلَهَ إِلَّا هُوَ الْمَلِكُ الْقُدُّوسُ السَّلَامُ الْمُؤْمِنُ الْمُهَيْمِنُ الْعَزِيزُ الْجَبَّارُ الْمُتَكَبِّرُ سُبْحَانَ اللَّهِ عَمَّا يُشْرِكُونَ{23} هُوَ اللَّهُ الْخَالِقُ الْبَارِئُ الْمُصَوِّرُ لَهُ الْأَسْمَاء الْحُسْنَى يُسَبِّحُ لَهُ مَا فِي السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ وَهُوَ الْعَزِيزُ الْحَكِيمُ {24}

11. Sûre-i Çin’in ilk üç ayeti,

قُلْ أُوحِيَ إِلَيَّ أَنَّهُ اسْتَمَعَ نَفَرٌ مِّنَ الْجِنِّ فَقَالُوا إِنَّا سَمِعْنَا قُرْآناً عَجَباً {1} يَهْدِي إِلَى الرُّشْدِ فَآمَنَّا بِهِ وَلَن نُّشْرِكَ بِرَبِّنَا أَحَداً {2} وَأَنَّهُ تَعَالَى جَدُّ رَبِّنَا مَا اتَّخَذَ صَاحِبَةً وَلَا وَلَداً {3}

12. İhlas, Felak ve Nas Sûreleri okuyup, hastanın sağ kulağına üflenir.

Hocam bana bu usulü öğretirken ortaya bir miktar su koymamı ve  bu suyada üflememi daha sonrada hastanın bu su ile yıkanmasını tavsiye etmişti. Ben bu metodu kullanarak bir çok sihir, büyü ye maruz kalmış, aklı muvazenesini yitirmiş hastayı tedavi ettim. Bir çoğunda ilk tatbikte Allah şifa ihsan etti.

5-      Birde ayatı hırzı okumaya devam etmek ve hastanın üzerinde taşımasının sağlanmasıda faide temin eder ve hasta cin tasallutundan kurtulur. Ayatı hırz şu sure ve ayetlerdir. Fâtiha, Bakara 1,2,3,4,5 ve 163,164 ve 255,256,257 ve 285,286, Âl-i İmrân 18,19. âyetten sadece: “İnneddîne indellâh-il-islâm” kısmı, Âl-i İmrân 26,27, Âl-i İmrân 154, En’âm 17, A’râf 54,55,56, Tevbe 51, Tevbe 128,129, Yunûs 107, Hûd 56, İbrahim 12, İsrâ 43, İsrâ 110,111, Mü’minûn 116,117,118, Ankebût 60, Rûm 17,18, Fâtır 2, Yasin 83, Saffât 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11, Saffât 180,181,182, Feth 27,28,29, Rahmân 33,34,35,36, Hadîd 1,2,3,4,5, Haşr 21,22,23,24, Cin 1,2,3,4,5,6, Burûc 20,21,22, İhlâs, Felak ve Nâs sûresi.

Ayatı hırzın okunma usulü. Abdest alıp, önce 7 istiğfar ve 11 salevat okunup, güneş doğduktan ve ikindi namazından sonra, günde 2 defa, 40 gün kadar okumalı, devam etmeli. Her okuyuşta, 1 Fatiha 3 ihlası şerif okuyup sevabını, Resulullahın, silsile-i aliyyenin, ricalı gaybın ve sahibi tasarrufu zaman olan kutbu aktabın ruhlarına hediye edilir.

6-      Cinler kuranı kerimdeki tehdit ve azap ayetlerini duydukları zaman kaçacak yer ararlar ama kaçamazlar. Eğer hasta tedavi edilirken cinler inat ve ısrarcı davranıp hastayı terk etmezlerse o zaman kuranı kerimdeki azap ve tehdit içeren ayetler okunmaya başlanır.  Bu ayetleri duyan cinler yanar ve yok olur.

Bu ayetlerden bazıları şunlardır.

Araf suresi 41. ayet.

لَهُم مِّن جَهَنَّمَ مِهَادٌ وَمِن فَوْقِهِمْ غَوَاشٍ وَكَذَلِكَ نَجْزِي الظَّالِمِينَ

a- Saffat suresinin ilk 10 ayeti. Bu ayetler 70 defa okunur ve 9. ayet her okuyuşta 7 defa tekrar edilip onsan sonra 10. ayet okunur. Bu ayetin okunma usulü şöyledir:

11 kağıda Arapça olarak “neferun muzırrun min tâifetil cin” yazılır. Bu ayet 11 defa okunur. 11.yi okurken birinci kağıt yakılır ve bundan sonra her 11.yi okurken bir kağıt yakılır.

b- Buruc sureside 21 defa hastaya okunup üflenirse  hastada bulunan cinler yanarç

c- Mü’minun suresinin son 3 ayetide cinlerin yanması için birebirdir. Bu ayetler 1 saat boyu hastaya okunmaya devam edilir.

d- Hastaya bu ayetleri yazıp ayrıca taşıtmak korunma için çok tesirlidir.

NOT: Bu ayetlerin okunması hastaya evvelki tedavi usulleri tatbik edildilip netice alınamzsa olmalıdır. Zira bu vb. ayetler cinleri yakar. Buda onların akrabalarının intikam hisleri beslemesine ve daha büyük bir cin tâifesinin musallat olmasına sebep olur. Bunşarı okuduktan sonra hastaya mutlaka korunma usullerinden biri yazılıp taşıması sağlanmalıdır.

 

 

 

 

 

Share Button

Musallat Teşhis ve Tedavi Yöntemleri” üzerine 23 yorum

 1. Bir mühim iş için havastan iyi anlayan ehli sünnet birine ihtiyacım var.. Tandığınız isimler varsa verebilir misiniz??

 2. 16. maddeye kadar olan sıkıntılar kızlarımda var kesin çözüm varmıdır büyük kızım 27 yaşında birtürlü evlilik kararı veremiyor tam birini seviyor evlilik olacak gibi derken birden soğukluk geliyor ve vazgeçiyor ne yapmalıyız

 3. Hocam Merhaba 18 Yaşın da Bir Kızım 1 Haftadır Rüyamda Cinler Etrafımda Çember Olup Bağırıyorlar ağızlarından Pislik Akıyor Ve Hepsi Beni Gösteriyor Bir Haftadır Aynı Rüyayı Görüyorum odam Da Yalnızken Eşyalarım Devriliyor Gece Üstümü Örttüğüm Battaniye Sabah Salonda Yerde Oluyor Hayvanlarla Aram Açıldı Kendim Yürüyemiyorum Geceleri Sure Okuyamıyorum Kapı Çalıyor Kalkıyorum Fakat Ne Gelen Var Ne Kimseler Yardım Edin Lütfen

 4. hocam benin beynimin icine cin girdi beynime zarar verdi cinu gonderdik ama beyindeki sıkıntı devam ediyor ne yapmam lazım

 5. Banada gittiğim iki hoca musallat olmuşlar ssna dedi. Görüyorum sesler duyuyorum rüyalarımda görüyorum. Korkuyorum. Ama benden 4 bin tl istiyorlar bozmak için bu nedir ya

 6. Üzerimde büye varmı yokmu merak ediyorum 2 aydır sıkıntı yaşıyorum şu an azaldı ama musallat hali varmı yokmu varsa neler yapılmalı anne adı kadriye adım sevcan

 7. Selamun aleyküm hocam benim sorunum babamın gözüme çirkin görunmesi nedenini bilmiyorum ama babamın varlıgına tahammül edemiyorum babam hariç ben annem kardeşlerim abtestli namazlıyız evimizden kuran sesi eksik olmaz bundan dolayı babamı evin içinde dolaşan şeytan gibi görüyorum babam sürekli bekçilik yapan biriydi ailesine karşı çok sorumsuz biri işten çıktıgı zaman evde olmasına tahammul edemiyorum bu yuzden hergün kavga çıkıyor bunun nedenini öğrenebilirmiyim yardımcı olursanız sevinirim Allaha emanet olun

 8. Selamun aleyküm
  Hocam benim üzerimde de hep bir terslik var. Nedir bilmiyorum ama hep işlerim aksi ve ters gidiyor.
  Örneğin durağa çıksam ya otobüs saatinde gelmiyorya da az önce gitmiş oluyor. Bir işe girdiğimde en pis, en ağır işler bana kalıyor. Yemek dağıtılırken kepçedeki en az çeşit benim tabağıma geliyor. Bir yerde kuyruk oluşsa en sonuna ben düşüyorum. Acelem olduğunda kaldırımda yürürken yol bomboş olduğunda bile karşıya geçmeye kalktığımda arabalar geliyor ve illa ki beklemek zorunda kalıyorum. Yazın en çok ben terliyor, kışın en çok ben üşüyorum. Bütün arkadaşlarım çalıştıkları yerlerde işleri ve patronları iyiyken benim ise en halis niyetlerle, en güzel ümitlerle başladığım her işim ya patronun kötü biri olması nedeniyle ya da ağır çalışma koşullarım nedeniyle hüsrana uğruyor. Ağzı bol dualı olan büyüklerimden dua isteyip duasını aldığım ne işe gittimse hep sonu hüsran oldu. Bu yaşadıklarım yüzünden çok yıprandım. Bunlara da şükür tabi ama kendi kendime “hep aksilikler, uğursuzluklar, kötülükler beni mi bulur” diye düşünüp üzülüyorum. Bir sevinç yaşasam peşinden on sıkıntı yaşıyorum. Sadece sizin de duanızı istiyorum. “Şunu oku, şunu yap” demeniz de faydasız. Çünkü öylesine bezginim ki ihlas suresini bile oturup üç kez okuyamıyorum. Çoğu kez sadece uyumak istiyorum. Keşke hiçbir ihtiyacım olmasa ve sadece uyuyabilsem diye düşünüyorum. İnternet iyi geliyor biraz. Düşüncelerimden ve o gün yaşadıklarımdan biraz uzaklaştırıp başka dünyalar görüyorum. Onlarla haşır neşir olmak, kendi dünyamdan uzaklaşmak iyi geliyor. Kimyasal deneyler, dünyanın en’leri, komik videolar vs vs.. Öyle işte.
  Dualarınız siz ve bunu okuyan arkadaşlardan istirhamım olsun.
  saygıyla

 9. selamun aleykum benim sürekli bedeneimde ağrılar var ve bu ağrilar hic geçmiyor dua okumaktada zorlaniyorum okudugum zaman kusuyorum ama o kusmak anlık rahatlatiyor beni sonradan yine ayni şekilde oluyor bogazimi siktiklarini midemin içinde birşey olduğunu hissediyorum dua okurken garip garip sesler çıkıyor içimden geğirme geliyor ama çok gür çıkıyor basimin ağrısı hic geçmiyor doktora da gittim bütun tetkikler yapıldı ama hic birşey çıkmadı bana yardımcı olur musunuz

 10. Selamun aleyküm. Cintedavisi yapan birisi. Bende cin musallatı olduğunu söyledi. Tedavi olmazsam evlenemeyecekmişim. 4bin tl ücret talep etti. Yardımcı olurmusunuz bu iş nedir.

 11. Selamun aleykum
  Benim 6 seneden beri sıkıntılar ve ağrılar ve yanmalar vucudumda var, sebebsiz. Ne oldugunu ve ne yapacagimi bilmiyorum.
  Yardiminiza ihtiyacim var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir