Evlerde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Ekmek Kırıntısı, Soğan Kabuğu, Kur’an Ayetleri ve Cin Çarpması

 

Herkesin bildiği bir gerçek vardır. Eğer bir evde ekmek kırıntıları, yemek artıkları, diğer temizliklere dikkat edilmezse o aileden bir ferde yada hepsine mutlaka cin musallat olur.

Bunun iki sebebi vardır.

 

 

1-      Cinlerin kendi yapıtı olarak meskenleri yoktur. Onlar yer altı deliklerinde, ağaç kovuklarında, mağaralarda, çöplüklerde ve insanların evlerinde bizlerle beraber yaşarlar. Bir evde ruhaniyet hakim ve orda ehli İslam ve ibadet olan insanlar yaşıyorsa o evde ulvi cinler dediğimiz Müslüman cinler yaşar. Allah’ın nimetlerine karşı yapılan bir saygısızlık olur ve nimetlere dikkat edilmeyerek nankörlük yapılırsa Müslüman cinler ikaz amaçlı olarak gerek rüya yoluyla gerekse başka yollarla ordaki insanları rahatsız ederler. Ve insanlar hatalarını düzelttikleri zaman da onları rahat bırakırlar. Evlerde kuranı kerimden ayetler, dualarda saygısız bir şekilde küçük çocukların elinde, ayaklar altında, abdestsiz ellerde, uygunsuz yerlerde duruyorsa o zamanda bu cinler devreye girer.Bu iyi niyetli bir yaklaşımdır.

 

 

Eğer bir süre insan düzelmez ve aynı saygısızlığa devam ederse Müslüman cinler oradakilere ciddi şekilde zarar verip orayı tamamen terk eder. Ondan sonra süfli cinler oraya yerleşir. Ve bunun tedavisi imkansız denecek kadar zordur. Zira bu durumda tasallut yok ama açılan bir yara ve telafisi zor bir hastalık var demektir. Bir çok hocaların aciz kaldığı konulardan biri budur.

 

Bu durumdan kurtulmak için sürekli tedavi altında olmak, içtiği ve kullandığı tüm suların okunmuş olması, ibadetlerini aksatmadan yapmak, mümkünse düzelene kadar hayatını mescidlerde yada sürekli ibadetle meşgul olunan yerlerde geçirmek gerekir.

 

 

2-      Eğer evlerde yaşayan cinler süfli cin dediğimiz kafir cinler (şeytanlar) ise onlar evlerin temizliğe dikkat edilmeyen yerlerini mesken edinirler. Sürekli çöp konan yerleri, ekmek kırıntısına dikkat edilmeyen mutfağı, banyo ve tuvaletleri kendilerine mekan edinirler. Ondan sonra oraya giren çıkanları rahatsız etmeye başlarlar. Allah’a sığınmadan ve okumadan oralara giden insanlara musallat olurlar. Eğer bir süre daha temizliğe dikkat edilmezse evin tamamını sahiplenirler. Ve artık o evde yaşanamaz hale gelir. Nice insanlar cin tasallutundan evlerini değiştirerek kurtulabilmiştir.

 

Bu durumdan kurtulmak için ev baştan sona temizlenmeli, uygun yerlerine ilgili kuran ayetleri yazılıp asılmalı, evde uzun süre her namaz vaktinde sesli şekilde kurandan en az elli sayfa okunmalı, evdeki herkes tedavi altına alınmalı, herkese uygun dualar yazılıp taşınmalı, evde güzel kokular kullanmalı hatta güzel tütsüler yakılmalıdır.

Share Button

Evlerde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar” üzerine 3 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir