Şirinlik İçin

1-      Her akşam bir miktar suya 1 fatiha-ı şerife ve 41 kafirun suresi okunur. Sabah kalkıldığı zaman, ilk önce bu su ile yüz yıkanırsa herkes tarafından güzel görünür.

2-      21 gece, gece yarısından sonra, 4 rekat namaz kılınır. 1. Rekatte fatihadan sonra elemneşrahleke, 2. Rekatte elemtere, 3. Rekatte kul ya eyyühel kafirun, 4. Rekatte ihlas okunur. Bu üç ayda bir tekrar edilir.

3-      Her gün bir Yusuf suresi okuyan, herkese güzel görünür.

4-      Gece karanlığında kalkılır. Eller birleşik olarak yüze kapatılır. Ve 100 defa “Yâ bediyus-semâvâti vel ard” denilirse yüz güzelleşir. Bu mümkün olduğu kadar devam edilir.

5-      Peygamberimiz “gece çok namaz kılanın gündüz yüzü güzel olur” buyurmuşlardır. Teheccüd namazı denilen gece namazına devam edenlerin yüzü ay gibi parlak olur.

6-      Birine şirin görünmek isteyen kişi, onunla bir araya gelmeden az evvel 50 tane besmele okuyup, onunla yan yana gelince, daha konuşmaya başlamadan bir besmele daha okuyup yüzüne karşı  sıcak bir nefesle “hu” diye üflerse, ona güzel görünür.

7-      Uygun mürekkeple, kameri ayın 10-15 arası, ceylan derisi üzerine “bediy’” yada “ cemâl” ismi şeriflerinin vefki yazılır ve kimin üzerinde taşınırsa, o herkese güzel görünür.

8-      Gökyüzünün berrak olduğu bir dolunay gecesi, şirinlik tılsımı kurşun bir levha üzerine, dumansız ateşte kızdırılan bir metalle kazınır. Levha mümkün olduğunca küçük olmalıdır. Bu levha kimin boynuna asılırsa o herkese güzel ve şirin görünür. Kişinin ismi tılsımlanıp, bu levhaya eklenirse , kişiye özel olmuş olur ve başkası kullanamaz.

 

Share Button

Şirinlik İçin” üzerine bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir